• Galeria

    linosa-003 sadzonki-truskawek-03 clery-2 sadzonki-truskawek-22
  1. Twoja wiadomość

Archiwum miesiąca Maj 2009

Niezbędne GMO

Plantatorzy kukurydzy domagają się możliwości uprawiania genetycznie zmodyfikowanych odmian. Ich zdaniem to jedyna szansa na zagwarantowanie opłacalności produkcji. 25 lecie Polskiego Związku Producentów Kukurydzy było nie tylko okazją do podsumowań. Obchody zdominowały obecne problemy rolników.

Losowanie kolejności rozpatrywania wniosków

W siedzibie Centrali ARiMR w Warszawie odbyło się 26 maja losowanie kolejności rozpatrywania wniosków i przyznawania pomocy w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” finansowanego z PROW 2007 – 2013.

Dotacje dla producentów żywności regionalnej i ekologicznej

Liczy się tradycja i wysoka jakość. Po dotacje dla producentów żywności regionalnej i ekologicznej zgłosiło się zaledwie ponad półtora tysiąca rolników. Najwięcej wniosków wpłynęło na Podkarpaciu i w Małopolsce.

Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich

Rolnicy, którzy nie złożyli jeszcze wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na 2009 rok mogą do 9 czerwca składać wnioski z sankcjami terminowymi w wysokości 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia.

Będzie las – zalesianie

Liczą się nie tylko pola, ale także nieużytki. Za tydzień ruszy kolejna edycja programu zalesiania. Wnioski będą przyjmowane przez dwa miesiące w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:sprzedam sadzonki roxanasprzedam sadzonki truskawek roksana

Kolejność rozpatrywania wniosków – losowanie wniosków

Losowanie za kilka dni ale już teraz wiadomo, że nie dla wszystkich będzie szczęśliwe. Kolejność rozpatrywania wniosków na modernizację gospodarstw rolnych zostanie ustalona we wtorek.

Będą renty strukturalne

Wracamy do sprawy rent strukturalnych. To jest już niemal pewne, że jeszcze w tym roku rolnicy będą się o nie ubiegać. Rząd postawił na swoim i mimo protestów przedsiębiorców Komisja Europejska zgodziła się przesunąć fundusze w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ale to wcale nie oznacza końca problemów dla tych, którzy będą chcieli przejść na rentę.

Uruchomienie programu rent strukturalnych

Nie wiadomo dokładnie kiedy ani na jakich zasadach, ale na pewno będą. Resort rolnictwa zapowiada uruchomienie programu rent strukturalnych.

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Od 15 kwietnia do 15 maja do godz. 16.15 Oddziały Regionalne ARiMR przyjęły w skali kraju 1907 wniosków o przyznanie pomocy z działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, finansowanego z PROW 2007 -2013.

Termin składania dokumentów na niektóre działania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Czasu coraz mniej. 15 maja to data ważna nie tylko dla rolników, którzy ubiegają się o dotacje bezpośrednie. Tego dnia mija podstawowy termin składania dokumentów na niektóre działania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Page 1 of 212