• Galeria

    linosa-2 sadzonki-truskawek-04 sadzonki-truskawek-14 linosa-002
  1. Twoja wiadomość

Archiwum miesiąca Lipiec 2009

Prowadzenie działalności gospodarczej przez rolników

Prowadzenie działalności gospodarczej przez rolników to możliwość pozyskania dodatkowych dochodów, w których mogą wykorzystać posiadane zaplecza techniczne jak budynki, maszyny, urządzenia oraz wolne moce przerobowe. Jest to popularna i rozpowszechniona w całej europie metoda pozyskania dodatkowych środków finansowych umożliwiających inwestowanie w gospodarstwie jak również dofinansowania budżetów domowych.

Świadectwa zdrowia trzody chlewnej

W dniu 3 czerwca br. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 kwietnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wprowadzenia programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń (Dz. U. Nr 74, poz. 631).

Nowe stawki rekompensat za zaniechanie produkcji mleka

W resorcie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają prace nad projektem rozporządzenia ustalającego nowe wysokości stawek rekompensat przyznawanych dostawcom hurtowym i bezpośrednim w zamian za zaniechanie produkcji mleka i zrzeczenie się prawa do kwoty indywidualnej. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:truskawka cler

Trudne żniwa

Producenci zbóż mają coraz więcej powodów do narzekania. Wszystko wskazuje na to, że żniwa będą bardzo trudne. Optymizmem nie napawają też prognozy cen. Kończą się tak zwane małe żniwa lada dzień rozpoczną się duże. Zdaniem producentów na rekordowe zbiory nie ma co w tym roku liczyć.

Rzepakowe żniwa

Choć zbiory rzepaku już powinny się kończyć – i w niektórych rejonach Polski tak właśnie jest – to w województwie łódzkim rzepakowe żniwa dopiero się zaczynają. Powodem są oczywiście częste deszcze, ale aura nie rozpieszczała plantatorów rzepaku już wcześniej.

Ceny skupu wiśni

Już nie mamy z czego dokładać – producenci wiśni biją na alarm. Drugi rok z rzędu ceny owoców są dramatycznie niskie.

Sytuacja na rynku mleka

Komisja Europejska, w opublikowanym sprawozdaniu dotyczącym sytuacji na rynku mleczarskim, przedstawiła zestaw dostępnych środków, mających na celu złagodzenie bardzo trudnej sytuacji na tym rynku.

Renty strukturalne

Zapowiedzi słyszymy od wielu miesięcy czas na konkrety – mówią rolnicy, którzy chcieliby przekazać gospodarstwa w zamian za renty strukturalne. Urzędnicy nadal jednak tylko uspokajają. Na przyjmowanie dokumentów trzeba jeszcze poczekać. Na uruchomienie programu czeka bardzo wielu rolników. Renta strukturalna nie jest dużo wyższa od świadczeń z KRUSU można jednak przejść na nią wcześniej.

Owoce – ceny skupu wiśni

Dużym rozczarowaniem rozpoczął się tegoroczny skup wiśni.

Rzepak – ceny rzepaku

Dzisiaj tona rzepaku na światowych giełdach kosztuje około 1250 złotych.

Page 1 of 212