• Galeria

    elsinore linosa-4 sadzonki-truskawek-14 sadzonki-truskawek-25
  1. Twoja wiadomość

Archiwum miesiąca Sierpień 2009

Czarny scenariusz

Nie ma co liczyć na poprawę sytuacji zgodnie twierdzą analitycy rynku zbóż. Niskie ceny będą się utrzymywać przynajmniej do końca roku. To efekt zmieniających się prognoz zbiorów, które na całym świecie są coraz bardzie optymistyczne. Zdesperowani rolnicy decydują się więc na nietypowe formy protestu.

Cena skupu mleka

Na Lubelszczyźnie cena skupu mleka spadła nawet do 50 groszy za litr. Tak trudnej sytuacji nikt się nie spodziewał ani rolnicy ani prezesi spółdzielni mleczarskich. Rolnicy zastanawiają się nad likwidacją stad a spółdzielnie jak przetrwać mleczny kryzys. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:sadzonki truskawek lubelskiesadzonki truskawek lublinnowoczesna uprawa truskawek

Termin przyjmowania wniosków o renty strukturalnye

Na pewno będą w tym roku, pytanie tylko kiedy? Opóźnia się termin przyjmowania wniosków o przyznanie rent strukturalnych. Powód – wciąż nie ma oficjalnej zgody Komisji Europejskiej na przesunięcie środków na ten cel. Dlatego trudno mówić nawet o przybliżonej dacie uruchomienia programu.

Koszty produkcji rosną a dochody maleją

Koszty produkcji rosną a dochody maleją. Rolnicy maja coraz więcej powodów do narzekań. Czy istnieje jakieś wyjście z tej trudnej sytuacji? Zdaniem ekspertów gotowej recepty nie ma, ale pewne rozwiązania są. Rolnicy byliby w lepszej sytuacji gdyby zamiast konkurować ze sobą współdziałali.

Dopłaty do trudnych warunków gospodarowania

Rolniku nie spiesz się ze składaniem wniosków … bo zapłacisz karę. A dokładnie chodzi o dopłaty do trudnych warunków gospodarowania i wnioski złożone w 2007 roku. Na złożenie wniosku o tak zwane dopłaty ONW, podobnie jak obszarowe jest czas od 15 marca do 15 maja.

Unijny rynek jabłek

Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie tych owoców będzie mniej niż rok temu. Pierwsze szacunki Międzynarodowego Stowarzyszenie Producentów Jabłek i Gruszek, pokazują, że tegoroczne zbiory wyniosą niecałe 11 milionów ton.

Żniwa na Lubelszczyźnie

Eksperci przewidują, że na Lubelszczyźnie nieurodzaj dotknie wszystkie gatunki zbóż, najbardziej: pszenżyta, kukurydzę na ziarno i pszenicę. Zła pogoda spowoduje też niższe niż przed rokiem zbiory warzyw gruntowych.

Dwie strony medalu

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy słowo kryzys odmieniane było chyba we wszystkich przypadkach. I nic dziwnego wyraźne spowolnienie gospodarcze odczuli prawie wszyscy. W rolnictwie zwłaszcza hodowcy trzody chlewnej. Są jednak i tacy, którzy podczas kryzysu sporo zarobili. Przykład to polska branża drobiarska, która oferując najtańsze mięso w Europie na zbyt nie narzeka.

Zbożowy zawrót głowy

Z jednej strony nieopłacalne ceny z drugiej zapowiedź wcześniejszego skupu interwencyjnego. Tak najkrócej można opisać sytuacje na rynku zbóż. A żniwa dopiero na półmetku.

Trudna sytuacja na rynku owoców w Polsce

Trudna sytuacja na rynku owoców w Polsce, ma już swoje kolejne skutki. Banki wstrzymują kredytowanie działalności grupom producentów rolnych. Odcięcie od tego finansowania oznacza praktycznie wstrzymanie inwestycji. W konsekwencji może się to skończyć upadkiem wielu grup.

Page 1 of 212