• Galeria

    linosa-001 sadzonki-truskawek-07 linosa-004 truskawki-festival-2
  1. Twoja wiadomość

Archiwum miesiąca Październik 2009

Ceny ziemi wyhamowują

Według najnowszych danych średnia cena gruntów w III kwartale br. wyniosła 16.370 zł za 1 ha. W porównaniu do II kw. br. nastąpił wzrost średniej ceny o 747 zł czyli o ok. 4,8%. Natomiast porównując III kwartał 2008 r. do III kwartału 2009 r. cena wzrosła o ponad 4 tys. zł, czyli o 33%. Wszystko [...]

Motylkowe zamiast GMO – dopłaty

Rząd będzie zachęcał rolników do produkcji roślin, które mogą zastąpić genetycznie zmodyfikowane pasze. Planuje się, że powierzchnia upraw roślin strączkowych i motylkowych wzrośnie do 180 tysięcy ton. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:dopłaty do sadzonek truskawek

Wielkość działek rolnych

Agencja Restrukturyzacji weryfikuje wielkość działek rolnych, do których należą się dopłaty bezpośrednie. Wielu rolników musi się liczyć ze zmniejszenie dopłat. Ale jest też spora grupa, która już w tym roku otrzyma większe dotacje.

Straty w kukurydzy

Pogoda pokrzyżowała plany plantatorom kukurydzy. Śnieg i deszcz nie tylko opóźniły i poważnie utrudniły trwające już zbiory. Na domiar złego ziarno jest wilgotne, co sprawia że rolnicy będą musieli ponieść dodatkowe koszty suszenia.

Renty strukturalne

Wnioski miały być przyjmowane we wrześniu a do tej pory nic nie wiadomo. Chodzi o renty strukturalne. Z dnia na dzień szansa, na uruchomienie programu jeszcze w tym roku jest coraz mniejsza.

Pomoc dla sektora mleczarskiego

Nieoficjalne informacje mówią, że dzisiaj w Luksemburgu podczas spotkania unijnych ministrów rolnictwa Komisja Europejska zgodzi się na przyznanie nawet 300 milionów euro dodatkowej pomocy dla przezywającego kryzys sektora mleczarskiego.

Zwroty dopłat

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że nieprawdziwe są doniesienia niektórych mediów, że rolnicy będą musieli zwrócić nadmiernie wypłacone środki z tytułu płatności bezpośrednich, rolnośrodowiskowych oraz dopłat do obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW), które zostały przyznane w latach poprzednich, kiedy to system identyfikacji działek rolnych (LPIS) nie był kompletny dla całego kraju.

Poziom antybiotyków w mleku

Rosjanie straszą, Polacy nie dowierzają. Ale konsekwencje realizacji tych gróźb mogłyby być bardzo poważne dla całego przemysłu mleczarskiego. Jednak trzeba też zadać pytanie czy są podstawy do tak poważnych zarzutów pod adresem polskich rolników i mleczarni.

Internetowa Giełda Środków Ochrony Roślin

Ruszyła Internetowa Giełda Środków Ochrony Roślin. Przez kilka dni jej działalności odnotowano spore zainteresowanie. I to nie tylko ze strony firm handlowych, ale także rolników posiadających duże gospodarstwa i szukających konkretnych produktów w większych ilościach.

W oczekiwaniu na impuls

Z miesiąca na miesiąc jest trudniej wiązać koniec z końcem. Producenci mleka przyznają, że z coraz większą niecierpliwością czekają na zapowiadane podwyżki. Zdaniem producentów najważniejsze jest to aby ceny surowca były stabilne. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:sadzonki truskawek woj łódzkie

Page 1 of 212