• Galeria

    linosa-001 sadzonki-truskawek-21 sadzonki-truskawek-04 antea
  1. Twoja wiadomość

Archiwum miesiąca Listopad 2009

Nowe normy dobrej kultury rolnej

Od 2010 roku rolników ubiegających się o płatności w ramach następujących programów pomocowych:

Rolnicy poszkodowani przez ulewy

Pomocy nie ma … i nie będzie. Zasiłków nie otrzymają najubożsi rolnicy poszkodowani przez ulewy, które spustoszyły dolnośląskie pola jeszcze na początku lipca. Rząd obiecał pomoc, ale dostali ją wyłącznie rolnicy, których pola zalały rzeki, a nie deszcze. Jaka różnica skoro ucierpieli i jedni i drudzy?

Zasady wzajemnej zgodności

Sankcje nowe, ale wymagania stare. Od przyszłego roku w życie wchodzą kolejne zasady wzajemnej zgodności. Większość rolników nie musi się jednak obawiać bo warunki nie są trudne do spełnienia.

Wnioski na zakup maszyn

Od jutro w Agencji Rynku Rolnego można składać wnioski o przyznanie pomocy na zakup nowych maszyn i urządzeń do produkcji rolniczej. Maksymalna wysokość pomocy to 50 tysięcy złotych. O dofinansowanie mogą starać się plantatorzy buraków cukrowych, którzy ucierpieli w wyniku reformy unijnego rynku cukru.

System ubezpieczenia upraw

100 tysięcy polis wykupili rolnicy w ramach obowiązkowego systemu ubezpieczenia upraw. Mogłoby być jeszcze lepiej, ale w niektórych regionach ubezpieczenie się od klęski suszy jest praktycznie niemożliwe. I będzie tak dalej dopóki rząd nie zmieni przepisów. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:ubezpieczenie truskawek

Wypłata dotacji do gruntów o trudnych warunkach

Do tej pory dostało je już blisko 400 tysięcy rolników, to ponad połowa uprawnionych. Wypłata dotacji do gruntów o trudnych warunkach przebiega bardzo sprawnie. Dla większości rolników to ostatnia rata wsparcia z pięcioletniego programu. W przyszłym roku będą musieli podjąć decyzję, czy chcą dalej korzystać z dotacji czy nie.

Minimalna obsada w programie rolnośrodowiskowym

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że w związku z terminem składania oświadczeń (15 listopada 2009 r.) dotyczącym posiadanej obsady w sadach ekologicznych, termin na składanie oświadczeń zostanie wydłużony do dnia 15 maja 2010 r., a minimalna obsada drzew i krzewów zostanie zmieniona tak jak poniżej: Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:obsada truskawek na [...]

Normy z zakresu Dobrej kultury rolnej

ARiMR przypomina, że rolnicy którzy ubiegają się o płatności bezpośrednie, wsparcie gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania tzw. dopłaty ONW, pomoc w ramach programu rolnośrodowiskowego oraz dopłaty do zalesiania gruntów rolnych muszą spełniać od 2010 r. dodatkowe normy „Dobrej kultury rolnej” zgodnej z ochroną środowiska. Nowe wymogi nakładają na rolników [...]

Ruszył interwencyjny skup zbóż

W Unii Europejskiej ruszył interwencyjny skup zbóż. Zgodnie z przewidywaniami największą popularnością cieszy się jęczmień. Szacuje się, że do unijnych magazynów trafi go nawet kilka milionów ton.

Program rent strukturalnych

Duże nadzieje a jeszcze większe rozczarowanie. Program rent strukturalnych budzi coraz więcej emocji. Trudno jednak zachować spokój, gdy wymagania rosną, a konkretów o terminie przyjmowania dokumentów wciąż brak.

Page 1 of 212