• Galeria

    sadzonki-truskawek-22 joly-2 sadzonki-truskawek-02 sadzonki-truskawek-10
  1. Twoja wiadomość

Archiwum miesiąca Grudzień 2009

Podsumowanie 2009r w telegraficznym skrócie

Czym żyli rolnicy przez ostatnie 12 miesięcy? Oto najważniejsze sukcesy i porażki minionego roku. Podsumowanie w telegraficznym skrócie.

Ustawa o organizmach genetycznie zmodyfikowanych

Do 9 lutego ma być gotowa ustawa o organizmach genetycznie zmodyfikowanych. Tego dnia prace nad projektem mają zakończyć sejmowe komisję. Ale ministrowie przestrzegają posłów przed nadmierną ingerencją w rządowy projekt.

Ułatwianie startu młodym rolnikom

Rolnik, któremu została przyznana pomoc na „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, lecz nie została wypłacona, może ponownie złożyć wniosek o jej przyznanie.

Dodatkowe pieniądze na paliwo rolnicze

W przyszłorocznym budżecie będą dodatkowe pieniądze na paliwo rolnicze oraz ośrodki doradztwa rolniczego. Sejm przeznaczył na ten cel około 150 milionów złotych.

Sytuacja na rynku mleka

Czyżby miłe złego początki? Choć sytuacja na rynku mleka wciąż bardzo niestabilna, ceny surowca nieznacznie wzrosły. Niepokojące może być to, że znów tanieją jego przetwory.

Interwencyjny skup zbóż

Interwencyjny skup zbóż w pełni. Polscy rolnicy zaoferowali już do sprzedaży 250 tysięcy ton zbóż. Oferty można składać do końca maja.

Dopłaty bezpośrednie

Do 15 grudnia, czyli w ciągu pierwszych jedenastu dni wypłacania dopłat bezpośrednich za 2009 r. ARiMR przekazała pieniądze już ponad 620 tys. rolników. Na ich konta bankowe Agencja przelała nieco ponad 5 miliardów złotych. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:dopaty bezporednie

W zamian za łapówki załatwiali unijne dotacje

Pięć osób zostało aresztowanych w związku z podejrzeniami o korupcję. Zatrzymani to urzędnicy ministerstwa rolnictwa, gospodarki oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W zamian za łapówki załatwiali unijne dotacje.

Wsparcie obszarów wiejskich od 2014 roku

Zamiast sektorowych, operacyjnych, społecznych, czy rolnych jeden program regionalny. To pomysł na wsparcie obszarów wiejskich od 2014 roku. A wszystko po to, aby unijne dotacje służyły wszystkim mieszkańcom wsi. Większa wydajność pracy i postęp technologiczny wymusza zmiany w podejściu do polityki rolnej. Zdaniem ekspertów tylko co dziesiąty rolnik ma szansę utrzymać się z gospodarstwa. Co [...]

Przyczyny ginięcia pszczół w Polsce

To może być przełom w badaniach nad przyczynami ginięcia pszczół w Polsce. Do tej pory sądzono, że to za sprawą środków ochrony roślin. Teraz mówi się o problemie nieprzystosowanych do naszych warunków klimatycznych – sprowadzonych z zagranicy owadów. Ten rok do najłatwiejszych nie należał. Ale nie problemy z pogodą czy niskimi zbiorami miodu były największym [...]

Page 1 of 212