• Galeria

    sadzonki-truskawek-07 linosa-001 sadzonki-truskawek-04 linosa-5
  1. Twoja wiadomość

Archiwum miesiąca Styczeń 2010

Rejestrowanie planów działalności rolnośrodowiskowej

31 stycznia 2010r. mija termin zarejestrowania w systemie teleinformatycznym Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie planów działalności rolnośrodowiskowej sporządzonych w 2008 i 2009 roku!

Bioaktywne huminowe preparaty

Bioaktywne preparaty huminowe, nasycone mikroelementami w formie chelatynowej i fitohormonam: – Wzmacnia odporność upraw rolnych na choroby, przymrozki, suszę; – Aktywuje przemianę materii, stymuluje absorpcję mikro- i makroelementów; – Powiększa sposobność kiełkowania nasion; – Usuwa negatywne działanie herbicydów i pestycydów. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:kwasy humusowe ceny

Rolnik będzie mógł produkować

To próba likwidacji szarej strefy – tak o projekcie umożliwiającym rolnikom nie opodatkowaną produkcje żywności mówią jego autorzy. Już w lutym prace nad ustawą zaczną się w Senacie. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:malwina truskawka

Dopłaty zwierzęce

Zamiast ułatwień same utrudnienia czyli ciąg dalszy historii tak zwanych dopłat zwierzęcych. Rolnicy, którzy mają zwierzęta i łąki, ale nie dostają dodatkowych dotacji nie kryją swojego rozczarowania. Ich zdaniem najgorsze jest to, że urzędnicy obiecali im pomoc, ale słowa nie dotrzymali.

Ziemniaki na bardzo wczesny zbiór

Uprawa ziemniaków na wczesny zbiór pozwala w określonych warunkach na poprawienie efektywności produkcji ziemniaka. Parametrami sprzyjających są: warunki przyrodnicze zapewniające wczesny i szybki przyrost plonu i możliwość zaopatrzenia się w dobrej jakości i odpowiedniej odmiany sadzeniaki.

Ubezpieczenie upraw

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że zgodnie z prawem Unii Europejskiej, od tego roku możliwość skorzystania ze wsparcia z budżetu krajowego, w przypadku wystąpienia klęski żywiołowej, będą mieli tylko ci rolnicy, którzy ubezpieczą co najmniej połowę powierzchni swoich upraw rolnych objętych dopłatami bezpośrednimi.

Odnowa i rozwój wsi

Na Pomorzu Środkowym właśnie ruszył nabór wniosków do programu „odnowa i rozwój wsi”. Gminy mają szansę zdobyć duże pieniądze na obiekty użyteczności publicznej. Jest o co się bić, bo Unia Europejska dofinansowuje do 75% inwestycji. O tym że warto starać się o takie środki, przekonują mieszkańcy wsi Skibno koło Sianowa. Ich gmina w ubiegłym roku [...]

W Hiszpanii 40 proc. wczesnych truskawek zniszczonych

Silne wiatry i ulewne deszcze zniszczyły uprawy truskawek pod osłonami w hiszpańskiej prowincji Huelva (produkuje się tam duże ilości tych owoców).

Wzór wniosku o dopłaty do materiału siewnego

Od 15 stycznia br. producenci rolni mogą ubiegać się w ramach pomocy de minimis w rolnictwie o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, który został zakupiony i zużyty do siewu lub sadzenia w okresie od 15 lipca 2009 r. do 15 czerwca 2010 r.

Na wypłaty dopłat bezpośrednich przyjdzie poczekać

System jest już gotowy do wypłacania pieniędzy. Wczoraj Bank Gospodarstwa Krajowego przelał pierwsze unijne fundusze. Rolnicy muszą jednak na razie uzbroić się w cierpliwość, bo im na wypłaty dopłat przyjdzie jeszcze poczekać.

Page 1 of 3123