• Galeria

    sadzonki-truskawek-27 joly-2 sadzonki-truskawek-08 truskawki-festival-3
  1. Twoja wiadomość

Archiwum miesiąca Marzec 2010

Wypłata dotacji rolnośrodowiskowych

Prawie 900 milionów złotych dla blisko 100 tysięcy rolników. Agencja Restrukturyzacji kończy wypłatę dotacji rolnośrodowiskowych. Na pieniądze czekają już tylko ci rolnicy, u których stwierdzono błędy we wnioskach. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:truskawka pnąca albiontruskawka albion pnąca

Strategia UE do 2020 roku

W dniach 25-26 marca br. odbyło się posiedzenie Rady Europejskiej (szczyt szefów państw i rządów) w czasie którego opracowano konkluzje podkreślające rolę Wspólnej Polityki Rolnej i zrównoważonego rozwoju rolnictwa w realizacji nowej strategii gospodarczej UE do 2020r. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:truskawka pienna

Truskawki w Anglii

W tym roku angielska firma Prince de Bretagne wprowadzi  na rynek ponad 450 to truskawek samej tylko odmiany Gariguette.

Mrożone truskawki

Na krajowe musimy jeszcze poczekać przynajmniej dwa miesiące. Jak na razie na rynkach hurtowych pojawiły się truskawki hiszpańskie i marokańskie. Ale nasi producenci już martwią się co przyniesie ten sezon. Bo zapowiedzi ekspertów nie są optymistyczne.

System PEG a wnioski

Nowe wnioski, ale problemy stare. Mimo że tak zwany system PEG obowiązuje od ubiegłego roku część rolników wciąż ma z nim problemy, ale czy ze swojej winy?

Ubezpieczenia od klęski suszy

Ubezpieczenie od klęski suszy w najbardziej zagrożonych tym kataklizmem rejonach kraju wciąż bardzo trudne. Polisy owszem kupić można, ale bez szans na dopłatę z budżetu państwa. Prace nad nowelizacją ustawy trwają już półtora roku i nic na to nie wskazuje, aby szybko się skończyły.

Pierwsze truskawki w Anglii

W Anglii pojawiły się pierwsze truskawki z rodzimej produkcji.  Trafiły do supermarketów TESCO. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:uprawa truskawek

Skorzystać ze wsparcia dla mikroprzedsięborstw

Nie jest to droga usłana różami, ale warto ją przejść. Tak twierdzą właściciele niewielkich firm, którym udało się skorzystać ze wsparcia dla mikroprzedsięborstw. Kto i kiedy będzie mógł ubiegać się o dotacje z funduszy przewidzianych na ten rok?

Sezon truskawkowy w Hiszpanii

Sezon truskawkowy w Hiszpanii jest bardzo opóźniony w porównaniu do roku 2009. Przyczyną jest pogoda. Zimne dni spowodowały również spore straty u plantatorów truskawek.

Sprywatyzować Lubelski rynek Hurtowy

Rząd chce sprywatyzować Lubelski rynek Hurtowy. Zamierza sprzedać 35% swoich udziałów.Rolnicy protestują. Twierdzą, że przynosząca milionowe zyski giełda w Elizówce, zamieni się w zwykłą hurtownię. Dopuszczają jedynie sprzedaż akcji spółki producentom rolnym.

Page 1 of 3123