• Galeria

    sadzonki-truskawek-18 sadzonki-truskawek-24 linosa-003 linosa-2
  1. Twoja wiadomość

Archiwum miesiąca Kwiecień 2010

Wyższy eksport mrożonych truskawek z Chin

Dane handlowe opublikowane przez Foodnews wydają się potwierdzać pogłoski sprzed kilku tygodni dotyczące ożywienia na globalnym, a zwłaszcza europejskim, rynku mrożonych truskawek.

Ziarna paszowe na cele energetyczne

W obecnej sytuacji na rynku zbóż wiele to nie zmieni, ale w przyszłości kto wie… Wszystko przez prognozowany gwałtowny wzrost zapotrzebowania na biomasę.

Wspólna Polityka Rolna po 2014 roku

Rozpoczęły się konsultacje w sprawie przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej po 2014 roku. Polska zabiega o utrzymanie wydatków na rolnictwo na podobnym poziomie oraz wprowadzenie jednakowych dopłat dla wszystkich rolników w całej Wspólnocie. I to nie tylko nasze hasła. Strona została znaleziona przez następujące słowa kluczowe:wsplna polityka rolnaceny truskawek 2014Cena Truskawek W Skupach 2014cena truskawki 2014cena [...]

Ceny eksportowanych truskawek

Cena truskawek z hiszpańskiego regionu Huelva spadła w tym roku na rynkach międzynarodowych o 44 proc. do 2,40 euro/kg w porównaniu z  2009 roku.  Ceny  uzyskiwane przez producenci również są sporo niższe.

Biopaliwa

Lata mijają a problem pozostaje bez zmian. Program rozwoju rynku biopaliw miał wspomóc rolników oraz krajowych producentów produkujących biododatki. Tymczasem okazuje się, że na biopaliwach najbardziej zyskują importerzy.

Podwyżka VAT-u na żywność

Na szczęście ich skala powinna być minimalna i niezauważalna przez większość konsumentów. Mimo to rząd negocjuje już w Brukseli utrzymanie preferencyjnych stawek podatku.