• Galeria

    sadzonki-truskawek-13 sadzonki-truskawek-12 sadzonki-truskawek-14 sadzonki-truskawek-30
  1. Twoja wiadomość

Archiwum miesiąca Sierpień 2010

Ekologiczniej

Po żywność ekologiczna w kolejce? To możliwe bo tylko w ubiegłym roku na produkty ze znaczkiem bio wydaliśmy ponad 600 milionów złotych. A zdaniem ekspertów to dopiero początek boomu. W ciągu trzech lat wydatki Polaków na „zdrową żywność” powinny przekroczyć 1 mld zł, a za dziesięć lat sięgną 6 mld zł .

Dodatkowe limity produkcji mleka

45 tysięcy rolników ubiega się o dodatkowe limity produkcji mleka. Jaka będzie wielkość rezerwy do rozdysponowania będzie wiadomo już za kilka dni.

Ukraina ograniczy sprzedaż zbóż za granicę

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia, że również Ukraina ograniczy sprzedaż zbóż za granicę.

Do końca 2011 roku muszą wymienić klatki

Czasu coraz mniej, a Unia Europejska wciąż nieugięta. Producenci jaj do końca 2011 roku muszą wymienić klatki. Kto tego nie zrobi będzie musiał zakończyć hodowlę.

Ceny mleka

Producenci mleka mogą odetchnąć z ulgą. Po dwóch chudych latach przyszła pora na odrabianie strat. Większość zakładów mleczarskich płaci rolnikom nieco ponad 1 złoty za litr odstawionego mleka. W dodatku z tygodnia na tydzień stawki rosną.

Renty strukturalne

Choć renty strukturalne nie będą zawrotnie wysokie chętnych na nie nie brakuje. Kto ma największe szanse na świadczenia?

Uwaga żniwa !

Dzieci pomagające rodzicom w pracach polowych, to na wsi zjawisko powszechne. Jednak należy pamiętać, ze niektórych czynności dzieciom wykonywać nie wolno.

Zboża-ceny

Ceny zbóż wciąż idą w górę jak szalone. I to nie tylko specyfika polskiego rynku w ostatnich tygodniach. Na giełdzie MATIF pszenica osiąga rekordowe poziomy, bliskie 195 euro za tonę.